Aleksandar Balandin: Biografija, Kreativnost, Karijera, Lični život

Sadržaj:

Aleksandar Sergeevič Balandin poznati je ruski sportista, gimnastičar, zaslužni majstor sporta Rusije, član ruskog nacionalnog tima za umjetničku gimnastiku.

Aleksandar Balandin: biografija, kreativnost, karijera, lični život

Biografija

Alexander Balandin je gimnastičar koji je rođen 20. juna 1989. u Kareliji, odnosno u Petrozavodsku. Od djetinjstva, Sasha je volio da se bavi sportom, a sa 5 godina majka ga je poslala u gimnastički odjel. Sasha je uvijek pokazivao volju za pobjedom i trudio se.

Slika
Slika

Karijerski početak

Vrlo brzo Sasha je postigao izvrsne rezultate i uspio postići najviši nivo profesionalnosti, sudjelovao je na međunarodnim takmičenjima, već 2007. godine Sasha je zauzeo 3. mjesto na Svjetskom kupu. Na 10. svjetskom kupu, koji je održan u Moskvi, Sasha je zauzeo prvo mjesto, a 11. godine postao je pobjednik ruskog prvenstva.

Slika
Slika

12. godine, na Evropskom prvenstvu, Aleksandar je zauzeo 2. mjesto. U Balandinovoj sportskoj karijeri nema pobjeda na Olimpijskim igrama: Saša je želio ući na listu učesnika, ali je svoje mjesto ustupio Konstantinu Plužnikovu.

Ozbiljna povreda

Nažalost, govoreći na ruskom kupu, koji je održan u Jekaterinburgu, Balandin je neuspješno sletio i zadobio povredu butne kosti, sportista se morao povući sa takmičenja. Aleksandar je preživio dvije velike operacije, koje su prošle bez problema.

Slika
Slika

Nakon operacija, Saša je poslan u moskovski sanatorij. Balandin se brzo oporavio i nastavio trenirati u svojoj prethodnoj formi. Nakon restauracije, Aleksandar je zakomplicirao svoj program izvođenja, usložnjavajući neke elemente.

Nastup na Olimpijskim igrama

Bližio se najvažniji trenutak u Balandinovoj karijeri - Olimpijske igre, koje su 12. godine održane u Engleskoj, upravo je Saša postao glavni kandidat za učešće. Nažalost, atletičar nije osvojio nijednu medalju na ovim Olimpijskim igrama.

Slika
Slika

Sudije, sportisti i gledaoci jednoglasno su tvrdili da je Aleksandar zaslužio srebrnu medalju. Na ovoj olimpijadi Aleksandar je zauzeo tek 4. mjesto, pobjeda je bila vrlo blizu.

Druge olimpijske igre

2014. godine, na Evropskom prvenstvu, Balandin je osvojio dvije zlatne medalje, jednu u pojedinačnoj konkurenciji, a drugu u ekipnoj konkurenciji. Nakon takmičenja, Aleksandar je morao na operaciju, prošla ozljeda je učinila svoj danak.

Slika
Slika

Nakon operacije, Sasha se vratio treningu, ali ih je proveo na pola puta. Valjalo je zaboraviti na Olimpijadu koja se održala u Rio de Janeiru, 16. godine. Sasha je shvatio da je ovo zadnja šansa za dolazak na Olimpijske igre, Balandin je završio sportsku karijeru.

Sada Sasha radi kao trener u Školi viših sportskih vještina.