Anna Shevchenko: Biografija, Kreativnost, Karijera, Lični život

Sadržaj:

Ševčenko Anna Vitalievna poznata je kazahstanska skijašica. Učesnik Univerzijade 2017. u Alma-Ati, osvajač zlatne medalje.

Anna Shevchenko: biografija, kreativnost, karijera, lični život

Biografija

Budući sportista rođen je u avgustu 1993. godine, četvrtog. Od ranog djetinjstva djevojčica je bila vrlo aktivna i voljela se baviti sportom. Roditelji dugo nisu mogli odlučiti o izboru sportske sekcije. Kada je Anya krenula u srednju školu, počeli su se baviti skijanjem na fizičkom vaspitanju, a izbor se zaustavio na skijaškom dijelu. U dobi od deset godina počela se ozbiljno baviti ovim sportom.

Djevojčica se vrlo brzo navikla i počela napredovati iz godine u godinu. Na juniorskom nivou brzo je postigla visoke rezultate i potom je primljena u reprezentaciju Kazahstana. Tri puta je učestvovala na svjetskim prvenstvima.

Profesionalna karijera

Slika
Slika

2013. godine, pod strogim vodstvom svog mentora Aleksandra Kursakova, Anya Shevchenko prošla je sve potrebne standarde i dobila titulu majstora sporta. Iste godine debitirala je za seniore u Svjetskom kupu u skijanju. Takođe je učestvovala na takmičenjima koja su se održavala u Bjelorusiji i tamo osvojila bronzanu medalju.

2014. je sportisti donijela čitav niz raznih nagrada. Na državnom prvenstvu Kazahstana u trci na 5 km, djevojčica je osvojila zlatnu medalju. U masovnom startu završila je treća i osvojila bronzu. Na međunarodnoj FIS pozornici, održanoj u Kontiolahtiju, Ševčenko je pobijedila u utrci na pet kilometara u klasičnom stilu i dodala još jedno zlato u svoju kasicu kasicu.

Slika
Slika

Pravi uspjeh došao je do talentovanog sportiste 2017. godine. Na domaćoj Univerzijadi, koja je održana u Almatyju, Anna je odjednom osvojila pet različitih nagrada. Tri od njih su bronzane u trci na 15 km, klasičnoj na 5 km i u trci na 5 km. U štafeti 3x5 km Ševčenko je osvojio srebrnu medalju. A pravi trijumf čekao je skijaša u štafeti mješovite ekipe, gdje je reprezentacija Kazahstana uzela zlatnu medalju.

Pored sportskih nagrada, trijumfalni nastup na domaćim takmičenjima djevojčici je donio i vlastiti stan. Impresionirani uspjehom sportista, zvaničnici su odlučili ohrabriti skijaše. A guverner regije Pavlodar, odakle Anna dolazi, predao je djevojčici ključeve stana za doprinos pobjedi.