Stepan Maryanyan: Biografija, Kreativnost, Karijera, Lični život

Sadržaj:

Stepan Maryanyan jedan je od grčko-rimskih rvača koji najviše obećavaju. Ima nekoliko pobjeda na prvenstvima Rusije, Evrope i svijeta. Jedino se olimpijska nagrada ne nalazi u Marijanjanovoj kasici kasici, a to je glavni sportski san sportiste.

Stepan Maryanyan: biografija, kreativnost, karijera, lični život

Biografija: rane godine

Stepan Mailovich Maryanyan rođen je 21. septembra 1991. godine u selu Dinskaja, blizu Krasnodara. Otac ga je doveo na sport. Kada je Stepan imao 9 godina, počeo je pohađati grčko-rimsku rvačku sekciju u selu. U početku ovaj sport nije volio zbog velikih opterećenja. Stepan se na svaki mogući način suprotstavljao nastavi, pre vremena pobegao sa treninga.

Međutim, otac mu nije dozvolio da napusti sport. U jermenskim porodicama roditeljska riječ je zakon, pa je Stepan nastavio da trenira. Kasnije će, u intervjuu, primijetiti da je zahvalan ocu što mu nije dopustio da napusti sport. Do 11. godine Stepan je bio uključen u trenažni proces i više nije mogao živjeti bez grčko-rimskog hrvanja.

Kao tinejdžer, Marijanjan je aktivno učestvovao u raznim takmičenjima gradskog i regionalnog značaja. U njegovoj kasici kasici u tom periodu nekoliko desetina medalja različitih apoena.

Slika
Slika

Karijera

Ruski kup 2012. bilo je Stepanovo prvo uspješno takmičenje među odraslima. Tada je zauzeo drugo mjesto, što je bilo vrlo sretno. Iste godine Marijanjan je uzeo srebro na Velikoj nagradi posvećenoj uspomeni na slavnog rvača Ivana Poddubnog. Iste sezone Stepan je postao treći u ruskom grčko-rimskom prvenstvu u hrvanju.

Sljedeća godina bila je vrlo uspješna za Marijanijana. Osvojio je zlato na dva značajna turnira: Grand Prix Ivana Poddubnyja i Svjetskom kupu. Na ruskom prvenstvu i Kupu evropskih nacija Stepan je bio treći.

Slika
Slika

Tokom 2014. godine, Maryanyan se nije takmičio zbog ozljede. Sljedeće sezone postao je prvak Evropskih olimpijskih igara koje su održane u Bakuu. U jednom intervjuu sportista je priznao da mu je ta pobjeda ostala u najnezaboravnijoj formi.

2017. godine Stepan je već bio „solidni“broj jedan u kategoriji do 60 kg u ruskoj reprezentaciji u grčko-rimskom hrvanju. Sezonu je započeo trećim mjestom na Velikoj nagradi Ivana Poddubnog. Na proljeće je osvojio Svjetski kup, a na ljeto je prvi put postao prvak države i zagarantovao si mjesto u nacionalnom timu za predstojeće prvenstvo planete.

Slika
Slika

Maryanyan je otišao na svjetsko prvenstvo, koje je održano u Parizu, kako bi pobijedio, ali je izgubio jednu borbu i na kraju postao treći. Stepan je svoju "bronzu" posvetio Rusiji. Tri mjeseca kasnije, osvojio je Evropski kup nacija.

U ljeto 2019. godine, Maryanyan je ponovio uspjeh u Bakuu prije četiri godine, ponovo postajući pobjednik Evropskih igara. Sad su sve misli sportaša zauzete pripremama za Olimpijske igre u Tokiju.

Lični život

Stepan Maryanyan pokušava da ne reklamira svoju porodicu. Na njegovim društvenim mrežama možete vidjeti samo slike sa treninga i takmičenja. Međutim, u jednom intervjuu sportista je rekao da ima suprugu i kćerkicu.