Aleksandra Sergeevna Soldatova: Biografija, Karijera I Lični život

Sadržaj:

Aleksandra Soldatova je član ruskog nacionalnog tima za ritmičku gimnastiku već nekoliko godina. Više puta je imala priliku da osvaja pobjede na turnirima, osvajajući medalje različitih denominacija. Soldatova je trostruka svjetska prvakinja, dvostruka prvakinja Evrope. Posjedujući jedinstvene fizičke kvalitete, Aleksandra posvećuje puno vremena treningu. Ključ njenog uspjeha je naporan rad i koncentracija na ciljevima.

Aleksandra Sergeevna Soldatova

Iz biografije Aleksandre Soldatove

Buduća ruska gimnastičarka rođena je 1. juna 1998. Njena domovina je grad Sterlitamak. Od malih nogu Soldatovu je odlikovalo dobro istezanje, plastičnost i fleksibilnost. Aleksandra se počela baviti ritmičkom gimnastikom od pete godine. Prvi treneri djevojčice bili su Irina Kievets i Olga Nazarova, koja je radila u gradu Puškino. Prije nego što se pridružio nacionalnom timu, Sasha je trenirao u Dmitrovu kod trenerice Ane Shumilove.

2011. godine, Aleksandra Soldatova, Daria Kondakova i Evgenia Kanaeva nastupile su na klupskom svjetskom prvenstvu u Japanu za klub Gazprom. Ovde je Aleksandra zauzela prvo mesto na prestižnom timskom takmičenju.

2012. Soldatova se istakla na evropskom prvenstvu, održanom u Nižnjem Novgorodu. Djevojčica je pokazala najbolji rezultat u vježbama s lentom i zauzela prvo mjesto na ljestvici u višeboju među juniorkama.

Karijera Aleksandre Sergejevne Soldatove

Na početku sezone 2014, Aleksandra je već bila u rezervnom sastavu nacionalnog tima države. Na međunarodnom turniru u glavnom gradu Rusije, Soldatova je zauzela treće mjesto. Tada je osvojila medalju najvišeg standarda u fazi Svjetskog kupa, održanoj u Debrecenu, i postala najbolja gimnastičarka u vježbama s vrpcom i palicama. Soldatova je bila jedna od dobitnica u fazama Svjetskog kupa u Corbei-Esonu.

U aprilu 2014. Soldatova je uzela četiri od pet mogućih zlatnih medalja na turniru Baltic Hoop u Rigi. Pogriješila je samo u vježbi s loptom, pokazavši četvrti rezultat u ovom obliku.

U avgustu iste godine, Aleksandra je pobijedila sve vrste gimnastičara u Brazilu.

Državno prvenstvo 2014. takođe je vojniku donijelo uspjeh. Utvrdila se u timu, zauzevši počasno treće mjesto u višeboju. Djevojci su nedostajali samo priznati čelnici nacionalnog tima.

U narednim godinama Soldatova je više puta oduševila navijače svojim sportskim dostignućima i zabilježila mnoge nagrade različitih denominacija na ruskim i međunarodnim turnirima. Za Svjetski kup 2017. sportista se morao pripremiti u uvjetima oporavka od ozljede.

Lični život gimnastičara

Ljubitelji sporta smatraju Soldatovu jednom od najljepših gimnastičarki današnjeg vremena. Mnogo se govori o njenom ličnom životu, ali ne može se vjerovati svim glasinama. Fotografije Aleksandre, na kojoj je prikazana zajedno sa mladićem, objavljene su na mreži više puta. Međutim, moguće je da je ovo samo jedan od Aleksandrinih prijatelja.

Poznata gimnastičarka planira steći dobro obrazovanje i naučiti voziti automobil. Međutim, ona ima vrlo malo vremena za učenje. Soldatova pokušava iskoristiti svaku slobodnu minutu da poboljša svoje vještine u gimnastici.