Umetnička Klizačica Evgenija Medvedeva: Biografija I Lični život

Sadržaj:

U posljednje vrijeme u vijestima se neprestano pojavljuju nove vijesti i glasine o popularnoj umjetničkoj klizačici Evgeniji Medvedevoj. Uspješno osvaja nagrade, osvaja sportske vrhove. Njena kolekcija sadrži ogroman broj medalja i naslova. Tu je i rekord koji je Evgenia uspjela postaviti tokom timskog prvenstva.

Talentovana klizačica i lijepa djevojka Evgenia Medvedeva

Evgenia Armanovna Medvedeva rođena je u novembru 1999. To se dogodilo u glavnom gradu. Moj otac se bavio preduzetničkom aktivnošću. Međutim, djevojčica je uzela ime svoje bake. Mama - Zhanna Devyatova. U mladosti se bavila i umjetničkim klizanjem. Zhanna je ta koja je djevojku prva odvela u sportski odjel. Da, i Zhenya nije bio protiv toga, jer volio je gledati nastupe klizača. Posebno su mi se svidjeli takmičarski programi Evgenija Plushenka.

Prvi trener je Lyubov Yakovleva. Djevojčica je započela svoje prve časove pod imenom Babasyan i tek je na kraju odlučila da je promijeni. Vremenom je Yakovleva otišla na porodiljsko odsustvo, a Elena Selivanova počela je učiti kod Evgenije. Mlada djevojka je sve svoje vrijeme posvetila treningu. Nije ostalo snage za igre s vršnjacima. Ali Evgenija se nikada nije žalila. Pored umjetničkog klizanja, privuklo ju je slikanje.

U dobi od 8 godina, supruga je počela trenirati pod vodstvom Eterija Tutberidzea. Evgenia je shvatila da je djetinjstvo gotovo s deset godina. Počela je još više raditi. Nakon dvije godine počela je predstavljati reprezentaciju. Nešto kasnije, održao se debi na Velikoj nagradi. Talentirana klizačica uspješno je zaobišla rivalke osvojivši prvu liniju.

Obuka je trajala jako dugo. Ali djevojčica nije zaboravila na trening. Odlično je učila u školi. Posebno su privukle discipline poput istorije i biologije.

Sportska karijera

Eugeneov uspjeh pomogao je postići takve karakterne osobine kao što su naporan rad i ustrajnost. Nakon svog debija u Letoniji na Velikoj nagradi, djevojčica je otišla u Poljsku. I opet, Evgenia pobjeđuje. Prvi put se suočila s jakom konkurencijom tokom nastupa u Japanu. Evgenia je uspjela osvojiti tek treće mjesto, izgubivši od svojih sunarodnika.

U 2014. godini bilo je novih takmičenja. Rusko prvenstvo donijelo joj je tek sedmo mjesto. Ali treba imati na umu da se djevojčica natjecala sa već odraslim umjetničkim klizačima. Ali među juniorima bio sam četvrti. Uspjeh je stigao za nekoliko mjeseci. Umetnička klizačica Evgenia Medvedeva popela se na postolje, osvojivši drugo mjesto u Nacionalnom kupu u kategoriji seniora. Zahvaljujući tome, mogla je nastupiti na međunarodnoj sceni. Značajnu ulogu u tome igrala je činjenica da je Adelina Sotnikova povređena.

Nastup na juniorskom turniru donio je Eugeniji bronzane medalje. Samo su sunarodnici mogli da je zaobiđu. Period od 2014. do 2015. bio je uspješan. Supruga je samouvjereno prošla dvije faze Grand Prix kupa. Takmičenje je održano u Barseloni. Inače, Evgenia je pobijedila u obje faze. Govoreći u ruskom prvenstvu, umjetnička klizačica osvojila je treće mjesto. Ali juniorski turnir donio je zlatne medalje. Zatim je usledilo putovanje u Talin. I opet Evgenia zauzima prvu liniju.

U 2015. godini djevojčica je počela nastupati u kategoriji za odrasle. Postigla je odlične rezultate na turniru u Slovačkoj. A nastupi u Milwaukeeju su uopće donijeli pobjedu. Zahvaljujući uspješnim klizaljkama u prošlim fazama Grand Prixa, nadarena umjetnička klizačica uspjela se probiti do završne faze. Kao rezultat toga, osvojila je zlato, pobijedivši rivale kao što su Mao Assad i Elena Rodionova. Rusko prvenstvo završilo se pobjedom Evgenije. 2016. godine Evgenia je prvo osvojila Evropsko, a potom i Svjetsko prvenstvo.

Govoreći 2016. u Bostonu, oborila je rekord sa 150, 10 poena. Ove godine Evgeniya je uspješno osvojila prva mjesta u svim startima. Kao rezultat, stečeno je zvanje majstora sporta. Pobedila je i na takmičenjima koja su se održala 2017. godine. U Tokiju je oboren još jedan rekord. U kratkom programu Evgenia je postigla 80, 85 poena.

2018. godine Evgenia je nastupila na Olimpijskim igrama. Dan ranije doživjela je traumu. Kao rezultat toga, napravila je malu grešku u kratkom programu, zbog čega je izgubila od Aline Zagitove. Inače, brojevi koje je pokazala Eugenia bili su među najljepšima.

Put do novih uspjeha

2018. fanovi su mogli gledati popularnog klizača u TV emisiji „Ledeno doba. Djeca . Postala je suvoditelj Alekseja Yagudina. Istovremeno je doneta najteža odluka o promjeni trenera. Evgenia se zahvalila Eteri na svemu što je učinila za nju. Novi trener je Kanađanin Brian Orser. Vijest je dovela do vala negativnosti. Prema Eteri, Evgenia ne samo da nije razgovarala s njom o odlasku, već nije odgovarala ni na pozive. Sama djevojčica odbila je da komentariše.

Lični život

Kako djevojka živi izvan procesa treninga? Evgeniji se jako sviđa sve vezano za azijsku kulturu. Više voli slušati muziku korejske grupe EXO, uživa u animeu i vrlo dobro crta. Prema Eugeniji, da nije bilo umjetničkog klizanja, mogla bi postati šminkerica. Lični život više voli da drži u tajnosti. Vremena za ljubavne veze praktično nema, tk. sve snage se troše na sport. U biografiji djevojke nema mjesta za spletke i romantiku.

Popularna klizačica ima Instagram račun. Redovno obraduje pretplatnike novim fotografijama, dijeli sportska dostignuća i događaje koji se događaju u životu. Pridržava se mišljenja da se uspjeh može postići napornim radom na sebi. Samo talent nije dovoljan.